Könyvelés, bérszámfejtés, tanácsadás

+36 70 776 7195
info@adokucko.com

2111 Szada
Hajagos utca 9.

Sz: Zárva –V: Zárva
H – P 8:00-16:30

Adatkezelési tájékoztató

Főoldal > Adatkezelési tájékoztató

Adatkezelési tájékoztató

Név:  Adó-Kuckó Korlátolt Felelősségű Társaság

Cégjegyzékszám:  13 09 222654

Adószám:  32081631213

Tárhelyszolgáltató:  Sybell Informatika Kft.

Adókuckó

További szolgáltatások

Tekintse meg további szolgáltatásainkat, amelyekkel segíthetjük vállalkozása hatékonyabb működését!

Kérdése van, vagy személyre szabott ajánlatot szeretne? Lépjen velünk kapcsolatba még ma, és segítünk megtalálni az Ön igényeinek legmegfelelőbb megoldást!

Könyvelés

Professzionális könyvelési szolgáltatásainkkal segítjük vállalkozása pénzügyeinek átláthatóságát és szabályszerű kezelését.

Bérszámfejtés

Zökkenőmentes és pontos bérszámfejtési megoldások, hogy munkavállalói időben megkapják a bérüket, és minden adózási kötelezettségnek megfeleljen!

Tanácsadás

Személyre szabott pénzügyi tanácsadás, mely segít vállalkozásának fenntartható növekedést elérni és az aktuális gazdasági környezethez igazodni.

Gyakori kérdések

A könyvelés világa számos kérdést és kihívást tartogat, különösen a vállalkozók és kis- és középvállalkozások számára. Az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket és válaszokat, hogy segítsünk eligibilisabban navigálni a könyvelés és pénzügyi adminisztráció világában.

SIMA SZJA-s másodállású vállalkozó:
  1. Járulékfizetés csak akkor, ha van kivét: Járulékot csak akkor kell fizetni, ha van jövedelmed (kivéted). Nincs kötelező havi járulékfizetés, ha nincs kivéted. Az éves év végi értékelés során lehet, hogy ez a módszer kedvezőbb lehet, de szakmai segítség szükséges a legjobb döntéshez.
  2. Nullás bevallás: Ha nincs kivéted, akkor csak nullás járulék bevallást kell beadni, amit egyszer megmutat a szakember, és utána már saját magad is el tudod végezni. Ha van kivét, könyvelő segítségére van szükséged.
  3. Biztosítási jogviszony: Még ha nincs is járulékfizetési kötelezettséged, akkor is biztosítási jogviszonyt létesítesz, ami jól jöhet a CSED, GYED vagy későbbi nyugdíj számításánál.
  4. Könyvelési költségek: Bár szükséged lehet könyvelőre, ez általában még mindig olcsóbb, mint a KATA éves szinten 300.000 Ft kötelezettsége, plusz a könyvelő díja.

Azért ajánlják gyakran a KATA-t, mert ha nincsenek költségeid, akkor ez valóban kedvező lehet, de érdemes átgondolni, hogy ez valóban a legjobb választás számodra.

GYED, GYES mellett
  • Ha GYED, GYES ellátást kapsz, és a munkahelyedről fizetés nélküli szabadságon vagy, a vállalkozásod lehet a főállásod.
  • Mellékállású vállalkozóként akkor lehetsz, ha a munkahelyedre visszamész, vagy új munkahelyet találsz heti 36 órás foglalkoztatási jogviszonnyal. Ez lehet napi 3 órás és napi 5 órás munkavégzés két különböző helyen is.
KATA (Kisadózó Vállalkozások Tételes Adója):
  1. Fix havi költség: Minden hónapban 25.000 Ft-ot kell fizetni, függetlenül attól, hogy volt-e bevételed az adott hónapban. Ezt előre nem tudhatod biztosan, hogy lesz-e bevételed.
  2. Nincs biztosítási jogviszony: A KATA alatt nem kapsz nyugdíjat, táppénzt vagy egyéb szociális juttatásokat, mivel nem létesítesz biztosítási jogviszonyt.
  3. Könyvelési igény: A KATA-s vállalkozásnak gyakran kevesebb könyvelési igénye van, mert a könyvelés egyszerűsített, viszont az adóelőnyök mellett fontos, hogy más szempontokat is mérlegeljünk.
Mit csinál a könyvelőm?

 Munkaidő-nyilvántartás ellenőrzése és bérszámfejtés

  • Hónap elején: Beérkező munkaidő nyilvántartások ellenőrzése, orvosi igazolások ellenőrzése, bérszámfejtés.
  • Hiányosságok kezelése: Hiányzó dokumentumok jegyzetelése és ügyfél értesítése.
  • Kiegészítő költségek: Telefonszámlák, reprezentációs költségek gyűjtése.
Milyen adózási formák léteznek, és melyik lenne a legmegfelelőbb az én vállalkozásom számára?

Az adózási formák közé tartozik az egyéni vállalkozó, a közkereseti társaság (Kkt.), a betéti társaság (Bt.), és a korlátolt felelősségű társaság (Kft.). A legmegfelelőbb forma az Ön vállalkozásának méretétől, tevékenységétől és pénzügyi helyzetétől függ. Egyéni vállalkozóként kisebb adminisztrációval és költséggel működhet, míg egy Kft. biztosítja a korlátozott felelősséget és jobban megfelelhet a nagyobb cégek számára.

Mi a teendő, ha adóellenőrzés alá kerülök?

Ha adóellenőrzés alá kerül, fontos, hogy minden szükséges dokumentumot és adatot előkészítsen és benyújtson. Érdemes egy adótanácsadóval konzultálni, aki segíthet a folyamat során és biztosíthatja, hogy megfeleljen az előírásoknak. Az adóellenőrzés során együtt kell működni az ellenőrökkel, és minden kérdésre pontos és részletes válaszokat kell adni.

Hogyan tudom csökkenteni a vállalkozásom adóterheit?

Az adóterhek csökkentésére több módszer létezik, például adókedvezmények igénybevétele, költségek és kiadások pontos nyilvántartása, valamint adóoptimalizálási stratégiák alkalmazása, mint például a jogszabályoknak megfelelő adótervezés és -struktúrák. Érdemes konzultálni egy adótanácsadóval, aki személyre szabott javaslatokat tud adni.

Hogyan érinti a nemzetközi jövedelmek adózása a vállalkozásomat?

A nemzetközi jövedelmek adózása függ a helyi és nemzetközi adózási szabályoktól, valamint a nemzetközi adóegyezményektől. Fontos, hogy tisztában legyen a külföldi bevételek adózásával és az esetleges kettős adóztatás elkerülésére vonatkozó szabályokkal. Érdemes egy adótanácsadóval konzultálni, aki segítséget nyújthat a nemzetközi adózási szabályok betartásában és az adókötelezettségek teljesítésében.

Milyen gyakran kell bérszámfejtést végezni?

A bérszámfejtést általában havonta végezzük, de ez függhet a vállalat szabályaitól és a helyi jogszabályoktól. Bizonyos esetekben lehet heti vagy kétheti bérszámfejtés is.

Mi az a főkönyv, és miért fontos?

A főkönyv a vállalkozás pénzügyi tranzakcióinak részletes nyilvántartása. Fontos, mert az alapja az éves pénzügyi jelentéseknek és az adóbevallásoknak.

Milyen adókat és járulékokat kell levonni a munkavállalók béréből?

A levonások közé tartozik a személyi jövedelemadó (SZJA), a társadalombiztosítási járulékok, mint például a nyugdíjjárulék, az egészségbiztosítási járulék, valamint egyéb adók és helyi adók, ha releváns.

Mi a könyvelés szerepe egy vállalkozásban?

A könyvelés nyomon követi a pénzügyi tranzakciókat, segít az adóbevallások elkészítésében és a pénzügyi helyzet átláthatóvá tételében.